Oblékání se podle nálady

10. srpna 2013 v 14:32 | Silvinka |  body

Červená

Červená je velmi silná barva.Přitahuje pohled.Červená simbolizuje horko,oheň,energii,krev,vášeň,lásku,teplo,sílu,vzrušení a agresi.
Červené oblečení může být povznášející a je projevem síly a energie.Červená představuje lásku mez idvěma lidmi, ale také agresi.Červená barva je silná sama o sobě a v kombinaci s jinými barvami své významy mění.Se zelenou se stává symbolem Vánoc,s bílou znamená v mnoha východních kulturách radost.

Růžová

Růžová je nejromantičtější barva.Růžová barva uklidňuje a činí člověka přívětivějším,povzbuzuje ženskost,plné prožívání pocitů pohody a štěstí.Je to barva romantiky symbolizující lásku,věrnost,přítelství,čest,harmonii a sooucit.

Oranžová

Oranžová je spojována s teplem,hravostí,spokojeností,plodností.Působí silně,energicky,štědře a antidepresivně.Oranžová znamená úspěch,stimulující energii,spravedlnost,přitažlivost a vytrvalost.Nosí ji lidé s touhou vyniknout,kteří se nestarají o názory druhých.

Žlutá

Žlutá je jednou z prvních barev,kterých si lidské oko všimne.Používá se pro upoutání pozornosti.Zvyšuje koncentraci,při nadměrném používání působí na oči nepříznivě.
Pokud je žlutá používána v malé míře,navozuje pocity zářivé jasnosti a tepla.Představuje hravost,světlo,tvořivost,teplo a pohodový přístup k životu,svobodu,osvobození a radost.Pozitivně ovlivňuje komunikaci v kolektivu a myšlení.

Zelená

zelená má mnoho významů ,přičemž nejsilnější a nejuniverzálnějším je příroda.Zelená často představuje život,
růst,mládí,obnovu,naději a životní energii,harmonii a klid.
Zelená se může používat jako pomocná při zlepšování zraku.Je to nejvíce uklidňující barva s neutralizačním účinkem na lidskou nervovou soustavu.Zlepšuje soustředění,ovlivňuje paměť,harmonizuje a posiluje smysly.

Modrá

Modrá je jednou z nejoblíbenějších barev.Odstíny modré symbolizují inteligenci,spolehlivost,ale i samotu,smutek,depresi,
moudrost,důvěru a loajalitu.Modrá má chladicí účinek a zklidňuje.Lidé oblečení v modré barvě vyvolávají pohodu
,přátelskost a usnadňují komunikaci.Tmavá modrá může vyvolávat respekt,důvěryhodnost,ale zároveň příjemné pocity.Je to barva stálosti a víry,nebe a oceánů.

Fialová nebo nachově červená

Nachově červená je barvou královské důstojnosti,ale v přírodě se často nevyskytuje,a je proto vnímána jako umělá.V módě jsou oblíbené barvy světle nachová nebo levandulová.Tmavě nachová symbolizuje sílu,duchovní cíle,vášnivou víru, vizionářské vůdcovství,respekt a bohatství.Nosí ji císaři,vojenští velitelé a vysoce postavení lidé.Stala se symbolem duševní schopnosti a rozvoje,úspěchu,kreativity,moudrosti,síly a nezávislosti.

Černá

Černá je barva mnoha významů:je spojována s tmou,tajemnem,erotikou,elegancí,beznadějí i truchlením,ale symbolizuje také zlé postavy a zločiny.
Černou ale lidé zařazují do šatníku i z jiných důvodů.Černá je považována za formální a silnou,značí autoritu a dominanci,sílu a moudrost.Minimalistické černé oblečení je vnímáno jako stylové,sexy,mystické a dokonalé.
Černá zdůrazní siluetu a při tom zeštíhluje.Je považována za barvu,kterou nelze nic zkazit.Jednoduché černé šaty můžeš nosit denně a pomocí vhodných doplňků budou vhodné pro každou příležitost.

Bílá

Vzato do slova bílá je absencí všech barev,neboť je vytvářena odrazem světla obsaženého ve viditelném spektru.Bílá představuje neposkvrněnost,cudnost,nevinnost a čistotu.Doktoři,sestry a laboranti nosí bílé oblečení jako symbol sterilního prostředí,v němž pracují.

Hnědá

Je to barva země a dřeva.Nedosahuje takové působivosti jako modrá nebo černá.Je solidní a spolehlivá,pomáhá vytvářet neutrální,příjemnou a otevřenou atmosféru.Vyjadřuje důvěryhodnost,solidnost,sílu a zralost,ale i přízemnost a malou flexibilitu a nudu.

Šedá

Šedá je symbolem neutrality,ochoty ke kompromisům,značí diskrétnost,ušlechtilost,kultivovanost,úroveň a výkonnost.Je nazývána ,,upírem" barev,neboť snižuje intenzitu barev umístěných v těsné blízkosti.Může vyjadřovat strach, depresi,
nechuť,bídu a nejistotu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik prosím!

Klik! 100% (95)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama